OceaNTR Paylaşım Platformu

Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!
YURDUMUN ÖZGÜR NÜFUSU Nqqlnl

Join the forum, it's quick and easy

Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!
YURDUMUN ÖZGÜR NÜFUSU Nqqlnl

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Üye İstatistik TabLosu
mavi
Haftanın Üyesi:SEÇİLMEDİ
yesil
Ayın Üyesi: SEÇİLMEDİ
kirmizi
Haftanın Yöneticisi: SEÇİLMEDİ

YURDUMUN ÖZGÜR NÜFUSU

[GA]YILDIZLAX
    ÜYE
    ÜYE

Erkek Yengeç Domuz
    Doğum tarihi : 15/07/95

GMT + 4 Hours YURDUMUN ÖZGÜR NÜFUSU

Mesaj tarafından [GA]YILDIZLAX Salı Ara. 29, 2009 8:50 pm

Biz özgür olduğumuzu sanan varlıklarız,ama hepimiz bu dünyaya elleri kelepçeli birer mahkum olarak geliyoruz..Annemizin küçücük karnında özgürüz aslında,ancak bu koca dünyada sadece birer mahkumuz..

Bilmem kaç milyon genç arasında ön sıralarda yer almak ve meslek sahibi olabilmek için gencecik yıllarımız harcanıp gidiyor,istediğimiz hiç bir şeyi yapamıyoruz,belli bir olgunluk yaşına geldiğimizde elimize dalga geçer gibi 1000 lira maaş veriliyor,tabi o da şanslıysak..Bu kadar parayla hiç bir zaman kıçımız rahat yüzü görmüyor..

Bu bitmeyen sınavlar silsilesi, kalabalık ve hala it sürüsü gibi artan nüfusumuzda iki çeşit genç yaratıyor..Yorulmadan,yılmadan,ince çerçeveli gözlüğünün arkasındaki üzüm çekirdeği kadar küçülmüş gözleriyle test çözmeye çalışan,sınavlarına çalışan,psikopata bağlamış öğrenci grubu ve dersi-sınavı s*ktir etmiş serseri öğrenci grubu...Bu iki grubun ortasında kalan hem çalışkan hem de sosyal öğrenciler neredeyse parmakla gösterilecek kadar az..Alkışlanılması gereken de bu gruptur..

Ben gibi birçok öğrenci ise gençliğinin getirdiği enerjiyle,haklı olarak sosyal hayata kendini kaptırıyor..Öss yaklaşırken ya da herhangi bir sınav zamanı uykusuz gecelere göğüs germek zorunda kalıyor; uzun geceler boyunca sütsüz,dark neskafe bardaklarının içinde boğulup gidiyor...1000 lira maaş için..

Buraya kadar her şey zaten hepimizin bildiği ve katıldığı şeyler..Peki çözüm nedir? Ben de bilmiyorum..O zaman ne s*kime bu yazıyı yazdın dediğinizi duyar gibiyim...Çözümüm yok ama kafamdan geçirdiğim önerilerim olurdu bazı kademelerde söz sahibi olsaydım...

İlk önerim, bu kadar kalabalık,şeyini sallasan insana çarpacak,işsizlerin ortada cirit attığı,işi gücü olmadığı için sokaklarda terör estiren balicilerin,psikopatların,abazaların kol gezdiği ülkemizde, hala topluma '3er 5er çocuk yapın' diyen Tayyip'i bir defa konuşmamak üzere susturmaktır..Ulan be adam, zaten onca gencin içinden üniversiteyi kazanacağız,iş bulacağız,karnımızı doyuracağız diye yıllarca kalem tutmaktan parmaklarımızın kimyası bozuldu,üniversiteyi kazanan ya da kazanamayan birçok kişi işsiz kaldı,sen hala daha çok genç nüfus diye bas bas bağırıyorsun..

İkinci önerim, Tayyip'in tam tersi olarak 'fazla çocuk yapmayın' diye insanlara tavsiyelerde bulunmaktır arkadaşlar..Zaten bu dünyanın nereye gittiği belirsiz,küresel ısınma bi taraftan,nükleer silahlar bi taraftan,ismine Amerika denen lanet ülke bi taraftan..Ne bokuma 6 tane çocuk yapıyorsunuz,o çocuklara yazık değil mi?

Yurtkurda kalan, ismini açıklamak istemediğim (açıklasam o arkadaşın çok şeyinde ya) bir arkadaşımın 12 kardeşi olduğunu öğrendim..Onun geldiği yerde 12 çocuk bir aile için gayet standart bir rakammış...Bu ne biçim iş ulan,ondan sonra geri kalmaktan,gelişememekten,işsizlikten bahsediyoruz..Ülkemizin özellikle doğunun kanayan yarası gelişememek değil midir? Kız çocukları 15 yaşında kocaya verilmese,aileler az çocuk yapıp onları daha iyi yetiştirse,daha iyi eğitim almasını sağlasa doğunun gelişmesi daha kolay olmaz mıdır?

Doğulu vatandaşlarımız; öğretmenlerin ve doktorların doğu görevini bir zorunluluk olarak gördüğünden ve hemen batıya kaçmanın yollarını aradıklarından şikayet etmezler mi? Ederler,ancak canı istediği zaman muayine edilmediği için doktorları döven küçük polatçıklar ve kendilerine kötü not veren öğretmenleri ölümle tehdit eden ahlaksız öğrenciler doğuda sık görülür..Yapılması gereken Türkiye'nin her yerinde,özellikle doğuda aileler artık bilinçlenmeli,az çocuk yapıp onların insani eğitim ve öğretimine çok önem vermelidir...

Nüfus az olursa, onları eğitmek ve meslek sahibi yapmak daha kolay olacaktır..Nüfus arttıkça, insanlar meslek sahibi olsalar bile hiçbir zaman maddi açıdan rahatlığa eremeyeceklerdir..Kısacası önerilerimden biri de, Tuğba Ekinci'nin 'herkese kondom' şarkısı eşliğinde,otobüslerle Türkiye'nin her yerine prezervatif dağıtmak,nüfus artışını engellemektir..70 milyon, bu kara parçası için gayet yeterli! bir rakamdır..2008 itibariyle Türkiye'nin nüfusu 73 milyonu geçmiştir,10 yıl sonra 80 milyona ulaşacaktır..İt sürüsü gibi çoğalıyoruz arkadaşlar...Peki şu anda bile gençler iş bulamazken, 10 yıl sonra nasıl üniversite kazanacak,iş bulacak?

Benim yegane fikrim,her aile 1-2 çocuk yapsın,nüfus artmasın,öğrenciler daha az rakip içinden daha kolay üniversiteyi kazanabilsin ve meslek sahibi olabilsin..İşsizler,sokaklarda gezen boş insanlar olmasın...Kısacası Türk toplumu bilinçsiz bir insan sürüsü olacağına; sayıca biraz daha az ancak bilinçli,eğitimli,meslek sahibi insanlar olsun...Böylece hepimiz mutlu olalım,çayırlarda koşalım,çiçekleri koklayalım,ÖZGÜR olalım...

Forum Saati Perş. Mayıs 16, 2024 8:51 am